Domowe oczyszczacze powietrza to urządzenia niezbędne dziś do prawidłowego funkcjonowania naszych organizmów. Szczególnie narażeni na szkodliwy wpływ zanieczyszczonego powietrza są najmłodsi – niemowlęta i małe dzieci. Aby ich rozwój przebiegał prawidłowo, niezbędne jest nie tylko zdrowe odżywianie i codzienna porcja ruchu, ale i możliwość oddychania czystym powietrzem, gdyż systemy odpornościowe milusińskich nie są jeszcze w pełni ukształtowane, a co za tym idzie łatwo ulegają degradacji. Domowe urządzenia do oczyszczania powietrza mają za zadanie chronić te wrażliwe układy, aby nie dopuścić w przyszłości do powstania poważnych zaburzeń oddechowych, takich jak astma czy POCHP.

Zanieczyszczenie powietrza, spowodowane smogiem, to nie jedyna troska spędzająca sen z powiek opiekunów najmłodszych. Równie groźnymi czynnikami chorobotwórczymi są różnorodne wirusy i bakterie, unoszące się w powietrzu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Ich wdychanie jest bezpośrednią przyczyną wysokiej zachorowalności sezonowej maluchów w wieku żłobkowym i przedszkolnym. I tu z pomocą przychodzi prosta czynność oczyszczania powietrza, którą perfekcyjnie wykonują dla nas specjalistyczne urządzenia przeznaczone do użytku domowego. Systematyczne likwidowanie, poprzez proces filtracji, różnego rodzaju drobnoustrojów chorobotwórczych, wpływa pozytywnie na utrzymanie dzieci w dobrym zdrowiu.

Ważnym aspektem oczyszczania powietrza w bliskim otoczeniu maluchów jest fakt, iż według przeprowadzonych badań, to właśnie na wysokości podłogi, dywanu, na którym najczęściej bawią się dzieci, koncentruje się największa ilość zanieczyszczeń. Specjaliści wykazali, że spędzające czas na podłodze dziecko, wdycha w ciągu całego dnia szkodliwe substancje odpowiadające ilościowo czterem wypalonym papierosom! Domowe oczyszczacze powietrza są zatem doskonałym rozwiązaniem, by ochronić maluchy, ich konstrukcja bowiem sprawia, że brudne powietrze jest odsysane właśnie z poziomu znajdującego się przy wlocie, tuż nad podłogą.

Francusko-niemieckie badania dowodzą, że oddychanie czystym powietrzem jest także szczególnie ważne dla kobiet w ciąży i nienarodzonych dzieci. Aż 70% kobiet, przebywających podczas ciąży w zanieczyszczonych pomieszczeniach, rodzi dzieci z niską wagą urodzeniową (poniżej 3000g). Domowe oczyszczacze powietrza gwarantują zatem zdrowie, ale warto także wiedzieć, że podnosząc jakość powietrza dzięki stałej filtracji zanieczyszczeń, wzmagamy nasze dobre samopoczucie i wyostrzamy koncentrację.