Podczas aranżacji przydomowego ogródka nadchodzi moment, w którym trzeba wybrać odpowiednie kwiaty. Są one bardzo ważnym elementem estetycznym i na pewno będą zwracać na siebie uwagę pięknym wyglądem oraz zapachem. Przy ich wyborze należy uważać na niepożądane właściwości. Jeśli po ogrodzie będzie biegał pies, warto zwrócić uwagę czy kwiaty nie są trujące po ewentualnym zjedzeniu. Powinno się też sprawdzić czas kwitnięcia, ponieważ dzięki temu ogród może być piękny cały rok lub przynajmniej jego większość. Ważnym szczegółem są też kolory. Przy dobrze wygranej kompozycji, barwy nie będą się gryźć, a idealnie ze sobą współgrać. Popularnymi kwiatami do przydomowych ogrodów są Astry i Begonie, a także odstraszająca komary Lawenda i piękne Maciejki.

Jakie krzewy warto wybrać do ogrodu?

Aby stworzyć piękny ogród nie należy zapominać o często pomijanych krzewach. Są one gęste i mogą być piękną ozdobą. Można je wycinać w piękne, zakręcone kształty. W Polsce bardzo popularne są Tuje. Rosną one dość szybko i można z nich stworzyć zielony mur, który może oddzielić ogród od sąsiadów lub ulicy. Są też bardzo kwieciste i pachnące odmiany krzewów. Wśród nich można znaleźć Hortensje, Forsycje i Rododendrony. Można zdecydować się też na owocowe krzaczki, takie jak maliny, porzeczki czy agrest.

Jakie drzewa warto wybrać do ogrodu?

Bardzo ważnym elementem ogrodu są drzewa. Spełniają one bardzo ważną funkcję, czyli zapewnianie cienia. W upalne dni jest to bardzo ważne i każdy chce mieć w swoim ogródku takie miejsce. Zazwyczaj to tam rozstawia się ławki i stół, ale zrobić grilla. Małe drzewka mogą bardzo ładne i komponować się z krzewami i kwiatami. Nie należy też zapomnieć o drzewach owocowych. Nie dość, że dzięki nim każdego lata można zjeść coś pysznego, to wiosną mają one piękne, pachnące kwiaty. Można też wykorzystać ich pnie do rozwieszenia sznurka na pranie lub hamaku, na którym chyba każdy chciałby uciąć sobie poobiednią drzemkę. Niektóry budują też domek na drzewie, w którym dzieci mogą się bawić praktycznie całe lato. Jest to też piękna i klimatyczna ozdoba ogrodu.