Gabinety medycyny estetycznej cały czas poszerzają swoje oferty, aby zaproponować klientom skuteczne sposoby na poprawę kondycji skóry. Wyjątkowo powszechnym zabiegiem jest mezoterapia igłowa. Co warto o niej wiedzieć, zanim zdecydujemy się na wykonanie tego zabiegu?

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa zaliczana jest do zabiegów nieinwazyjnych. Można wykonać ją na całym ciele, chociaż najczęściej zabieg przeprowadza się na twarzy, szyi i dekolcie. Polega na wykonaniu wielu iniekcji za pomocą cienkiej igły i strzykawki, jednocześnie wprowadzając w głąb tkanek koktajle pełne substancji aktywnych. Ciało nakłuwane jest fragment, po fragmencie – najczęściej co centymetr. Po zabiegu na skórze pojawiają się liczne zaczerwienienia, grudki oraz opuchnięcia, które znikają po około trzech dniach. Przed jego wykonaniem smaruje się powierzchnię ciała kremem znieczulającym, dlatego podczas mezoterapii niemal nie odczuwa się bólu.

Za pomocą mezoterapii igłowej wstrzykiwane mogą być różnego rodzaju substancje – zarówno koktajle witaminowe, kompleksy peptydowe, jak i osocze bogatopłytkowe.

Komu polecany jest zabieg?

Mezoterapię mikroigłową stosuje się w celu poprawy jakości skóry. Warto skorzystać z zabiegu w przypadku zmęczonej i przesuszonej skóry, która pozbawiona jest elastyczności. Terapia ta jest skutecznym sposobem na nawilżenie cery oraz zmuszenie jej do regeneracji i produkcji kolagenu oraz elastyny. Zabieg pomaga w walce z cellulitem, a stosowany na skórze głowy – zapobiega wypadaniu włosów.

Skóra po zabiegu jest głęboko nawilżona i odżywiona. Zostają zredukowane przebarwienia oraz drobne zmarszczki. Zwiększa się jej grubość, gęstość i elastyczność. Twarz prezentuje się młodziej i zdrowiej. Zniwelowane zostają cienie pod oczami oraz podpuchnięcia. Koktajle witaminowe uzupełniają niedobory witamin, dlatego stan skóry znacząco się poprawia nie tylko zaraz po zabiegu, ale efekt ten utrzymuje się przez dłuższy czas.