Folie to materiały najczęściej używane do pakowania. Aktualnie w użyciu znajduje się pełna paleta tego typu materiałów. Co wyróżniamy?

Właściwy dobór folii do pakowania pozwala na uzyskanie właściwego zabezpieczenia różnych produktów. Właśnie dlatego stosuje się obecnie różne rodzaje folii, które różnią się pomiędzy sobą swoimi parametrami. Oto wykaz najbardziej popularnych folii stosowanych w pakowaniu.

Folie bąbelkowe

Folie bąbelkowe, które nazywane są także foliami pęcherzykowymi, to rodzaj folii, która posiada bąbelki z zamkniętym w nich powietrzem. Dzięki takiej budowie folia ta zapewnia lepszą amortyzację. Zapewniają przy tym ochronę przed wilgocią. Tego typu folie sprzedawane są w dużych rolkach, ale można wykonywać z nich również dedykowane koperty do pakowania przedmiotów. Możemy również zaopatrzyć się w folia bąbelkowa duży bąbel, która to jest idealna do wypełniania większych powierzchni w paczkach transportowych, zapewniając bezpieczeństwo przewożonego ładunku oraz stanowiąc najtańszy i w porównaniu z „orzeszkami do pakowania” zdecydowanie bardziej ekologiczny.

Folie stretch

Drugi popularny rodzaj folii to folia stretch. To materiał opakowaniowy posiadający bardzo szerokie zastosowanie. Jest to folia rozciągliwa, która dobrze przylega do siebie, dlatego też nie wymaga ona stosowania dodatkowych taśm klejących.

Folie stretch oferowane są w różnych wariantach do wyboru, w tym jako folie przezroczyste oraz folie czarne. Stanowią skuteczną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Ze względu na dużą wytrzymałość folia stretch dobrze nadaje się także do ciężkich przedmiotów oraz do owijania palet.

Folie termokurczliwe

To folie, które kurczą się pod wpływem wysokiej temperatury. Pakowany przedmiot umieszcza się w folii, a potem ustawia się w odpowiednim urządzeniu podgrzewającym lub stosuje się specjalne opalarki gazowe lub elektryczne.

Folie termokurczliwe stosowane są do pakowania przedmiotów o skomplikowanych kształtach, a także tych, które muszą uzyskać bardzo dokładne zabezpieczenie.

Folie do pakowania próżniowego

Za ich pomocą można także wykonać pakowanie próżniowe – zabezpiecza ono przed dostępem przez drobnoustroje, dlatego też wydłuża trwałość produktów spożywczych.

Dzięki tak szerokiej gamie folii do pakowania można bez problemu znaleźć odpowiedni materiał opakowaniowy do każdego typu towaru!