Granit to wytrzymała i estetyczna skała, która stosowana jest bardzo często jako element wyposażenia wnętrz. Z granitu wykonuje się między innymi posadzki, schody, blaty czy parapety. Granit używany jest również do wykonania zlewozmywaków. Co warto wiedzieć na ich temat?
Zlewozmywaki granitowe to bogata rodzina produktów przeznaczonych do kuchni. Aktualnie zlewozmywaki te coraz częściej zastępują popularne modele ze stali.
Budowa zlewozmywaków granitowych
Tego typu zlewy wykonuje się najczęściej ze zmielonego drobno granitu wymieszanego z wysokiej jakości żywicą. Taka masa nazywana jest także konglomeratem kamiennym. Masa ta umożliwia wykonanie zlewozmywaków w różnych kształtach i wielkościach.
Do mieszanek, z których produkuje się zlewozmywaki granitowe, można dodawać do nich także różne pigmenty, aby nadać im określony kolor.
Przykładowe kolory zlewozmywaków granitowych:
- biały
- beżowy
- szary
- grafitowy
- czarny
W sprzedaży zlewozmywaki granitowe występują w różnych wariantach, w tym między innymi są to zlewozmywaki jednokomorowe półtorakomorowe czy dwukomorowe. Mogą być wyposażone także w praktyczny ociekacz, młynek do mielenia odpadków, dozownik na mydło i inne dodatki. Do zlewozmywaków z konglomeratu można dopasować także baterie kuchenne w tym samym kolorze.
Zlewozmywaki te pasują do wielu aranżacji, w tym między innymi do wnętrz urządzonych nowocześnie i klasycznie. Różnorodność kolorów, kształtów i wielkości pozwala na dobranie ich do każdej kuchni!
Zalety zlewozmywaków granitowych:
- elegancki wygląd
- różne kolory do wyboru
- wiele kształtów i wielkości do dyspozycji
- wysoka odporność na zarysowania i wysokie temperatury
Wady zlewozmywaków granitowych:
- wysoka cena
- duży ciężar – wymaga odpowiedniej podbudowy
- ryzyko zabarwienia – dotyczy głównie zlewozmywaków jasnych
Z dostępnymi wariantami zlewozmywaków granitowych można zapoznać się już teraz on-line na stronach internetowych ich producentów oraz sklepów prowadzących ich sprzedaż. Zamówienie można złożyć również przez internet!