Znudziła Ci się aktualna aranżacja mieszkania? Chciałbyś coś zmienić w swoim wnętrzu, ale nie masz czasu ani pieniędzy na duży remont? Wcale nie musisz się na niego decydować, aby wnieść do swojego domu powiew świeżości i nieco nowej, pozytywnej energii. Tak naprawdę, możesz w kilka dniu dokonać jego metamorfozy. Dowiedz się, jak to zrobić!

Odmień swoje mieszkanie w weekend!

Najprostszym sposobem, aby dokonać prawdziwej metamorfozy mieszkania, jest zmiana aranżacji ścian. Wpływają one bezpośrednio na wygląd całego mieszkania i decydują o jego charakterze. Jakie masz możliwości? Możesz pomalować jedną ze ścian w salonie na intensywny odcień – na przykład pomarańczowy, żółty czy turkusowy. Najlepszym wyborem będzie ta prostopadła do okna – w takiej sytuacji naturalne światło padające z boku doda wnętrzu dodatkowej głębi. Jeżeli w Twoim domu znajdują się wnęki w ścianach, to właśnie je możesz pomalować na ciemniejszy odcień, a dodatkowo zamontować efektowne oprawy świetlne, co zagwarantuje spektakularny efekt. Pomysł z nową farbą na ścianie nie jest wystarczający? W takim razie postaw na nowoczesne tapety – w tym przypadku, również nie musisz decydować się na zaklejenie nimi całego pokoju, a wystarczy jedna ściana znajdująca się  w jego centralnym punkcie. W ostatnim czasach niezwykle modne są tapety 3D, czyli z trójwymiarowym efektem – możesz je kupić na zamówienie lub w wersji standardowej. Największą popularnością cieszą się te z motywem wzorów geometrycznym, ulicami miast tętniących życiem lub pięknymi pejzażami.

Inne szybkie sposoby na metamorfozę Twojego wnętrza

W każdym wnętrzu bardzo ważnym akcentem są materiały tekstylne takie jak poduszki, zasłony rolety, obrusy czy dywany. Bez nich pomieszczenie wydaje się surowe i nie sprzyja odpoczynkowi. Jeżeli chcesz odmienić swoje wnętrze, wystarczy, że zdecydujesz się na ich wymianę. Postaw na całkowicie inny motyw – jeżeli do tej pory pokój był utrzymany w stonowanych barwach, wybierz nieco bardziej ożywcze kolory, na przykład żółty czy pomarańczowy. Nie bój się eksperymentowania z motywami kwiatowymi lub wprowadź do domu styl orientalny lub afrykański. Niedocenianym elementem w każdej aranżacji jest dywan – za jego pomocą możesz zmniejszyć optycznie zbyt duże pomieszczenie lub sprawić, że będzie prezentowało się nieco bardziej przytulnie. Doskonałym wyborem będzie zwłaszcza dywan w typie shaggy, czyli z długim włosem. Aby urozmaicić aranżację, możesz też postawić na zielone kwiaty z donicach lub dodatkowe oświetlenie.